Ziyaretlerin ikincisi Karasoku mahallesineydi

İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından Nevşehir’de her ilçede gerçekleştirilecek olan mahalle ziyaretlerinin ikincisi merkez ilçe Karasoku Mahalle Muhtarlığı ile devam etti.

Ziyaretlerin ikincisi Karasoku mahallesineydi

İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından yabancı nüfusun yoğun olduğu mahallede sosyal uyum düzeyinin belirlenmesi, birlikte yaşama kültürü ve mahalle kültürü hakkında farkındalık yaratılması, muhtarların öneri ve görüşlerinin alınması amacıyla öncelikle Karasoku Mahalle Muhtarlığı ziyaret edilerek ardından Afganistan uyruklu iki aileye hane ziyareti ile Türk ve yabancı esnaf ziyareti gerçekleştirildi.

Karasoku Mahalle Muhtarı Ali Selvi’nin de eşlik ettiği ziyarette, mahalle düzeyinde sosyal uyumda yaşanan zorluklar, her iki toplumda da ilişkileri pozitif etkileyecek öneriler, yardım ve hizmetler ihtiyaç duyulan kişilerin gerekli kurumlara yönlendirilmesi, yanlış algıların kırılarak toplumsal gerginliklerin azaltılması konularında görüşmeler yapıldı.

Yapılan hane ziyaretlerinde İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından hazırlanan Yabancılar İçin Kent Rehberi ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce gönderilen MUYU Eğlence Kutusu, maske, okul çantası, su matarası vb hediyeler takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 14:32
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER