2016/803 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

NEVŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ 2016/803 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2016/803 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri              : Nevşehir İl, Merkez İlçe, 1157 Ada. 243 Parsel, YENİ 2. MINTIKA Mahalle, B Blok 3. Kat 6 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz 4 Oda, 1 Salon, mutfak, Banyo, wc. Antre ve 2 adet balkon bölümlerinden ibarettir. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap doğrama dış pencereler ise plastik doğramadır. Duvarlar boya ve badanalı olup ısıtma şekli sobalı olup bürüt alanı 110,00 m2 dir.

Adresi                    : 2000 Evler Mah. 1. Sok. B Blok No: 16/8 - Nevşehir Merkez/NEVŞEHİR 

Yüzölçümü            : 1.594,88 m2 

Arsa Payı               : 1/30 Arsa paylı taşınmazda ki borçlu hissesinin tamamı 

İmar Durumu         : Şehir imar planı içerisinde blok nizam 5 katlı inşaat adası içerisinde kalmaktadır. 

Kıymeti                   : 92.000,00 TL 

KDV Oranı               : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf 

Kaydındaki Şerhler : Mükellefiyeti Yoktur.

1. Satış Günü          : 17/1 1/2017 günü 15:00 - 15:05 arası 

2. Satış Günü           : 12/12/2017 günü 15:00 -15:05 arası

Satış Yeri                  : Nevşehir Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Satış Salonu - NEVŞEHİR

Satış şartları:

1-  İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-              Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20´si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi. KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-  İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-  Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-  Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-  Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/803 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2017

*lş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(*)İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleride dahildir. Bu örnek, bu Yönetmelikten 64´e karşılık gelmektedir.

(İİK m. 126)

KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf Mükellefiyeti Yoktur.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER