2017/20 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. NEVŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ 2017/20 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2017/20 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri                : Nevşehir İl, Acıgöl İlçe, 398 Ada, 2 Parsel, ACIGÖL/CUMHURİYET Mahalle/Köy, Tapuya Nevşehir ili Acıgöl İlçesi Cumhuriyet Mahallesi 398 Ada 2 Parselde kayıtlı 483,00 Metrekare yüzölçümüne sahip olup kargir ev ve arsası niteliğindedir. Bahse konu taşınmaz düz bir topografyaya sahiptir, doğusundan 3 nolu parsele batısından 1 nolu parsele kuzeyinden ve güneyinden yola komşudur. Taşınmaz Acıgöl Belediyesi sınırları içerisinde olup Acıgöl merkeze yaklaşık 600-700 Metre mesafededir. Her türlü belediye hizmetlerinden yol su elektrik posta vb gibi hizmetlerden yararlanır durumdadır, söz konusu parsel üzerinde 11-15 yaş aralığında yığma kargir taşıyıcı sistemli yaklaşık 135,00 Metre zemin kat ve yaklaşık 145 MLmetrekare olan 1. Kat ve yaklaşık 100,00 Metrekare olan çatı katından oluşan 3 katlı bina bulunmaktadır. Söz konusu taşınmazın dış cephesi mantolama üzeri dış cephe boyalıdır zemin katta 1 adet daire bulunmaktadır, zemin kattaki daire 3 oda salon antre mutfak lavabo WC ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır zemin kat dış kapısı çelik doğrama pencereler ve iç kapılar ahşap doğramadır, taban döşemeleri laminat parke duvarları ve tavanı plastik boyalıdır, mutfak lavabo +WC ve banyo hacimleri tabanı seramik kaplamadır. 1 katta yer alan daire, dubleks mesken olup çatı kata irtibatlıdır.

1. katın içerisinde yer alan merdiven ile' çatı katına geçiş sağlanmaktadır, dubleks mesken 4 oda salon mutfak antre ve 2 banyo 2 WC VE 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır, dubleks mesken giriş kapısı çelik doğrama iç kapılar*ahşap doğrama pencereler tuvalet ve banyo kapıları PVC doğramadır, odaların tabanı laminat parke, duvarları ve tavanı boyalıdır. ısınma sistemi merkezi kalorifer ile sağlanmaktadır çatı ise shingle kaplamadır, söz konusu parsel üzerinde garaj ve depo olarak kullanılan evin batısında konumlu yığma kargir taşıyıcı sistemli tek katlı yaklaşık 40 metrekare alanlı bir yapı vardır.

Yüzölçümü              : 483 m2  İmar Durumu: İmar planı içinde yer almaktadır.       

Kıymeti                  : 315.837,19 TL  KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler    : Hacizler vardır.

1. Satış günü           : 04/12/2018 günü 11:00- 11:05 arası

2. Satış günü           : 03/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri                : Nar Belediyesi Evlendirme salonu

Satış şartları :

1-       İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 

2-       Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacaktan rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-       İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki hakların özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-       Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-       Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.     

6-       Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve mündereartını kabul etmiş sayılacakları,

başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/20 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 19/10/2018  

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER