2017/3003 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. NEVŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ 2017/3003 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2017/3003 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri   : Nevşehir İl, Merkez İlçe, 453 Ada, 18 Parsel, BEKDİK Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz her türlü belediye alt ve üst yapı imkanlarından yararlanmaktadır.%1 eğimli doğrudan yola cepheli öteki yönlerden komşu parsellerle çevrili ve konut alanındadır. Seyit Taşçı Sokağına 15 mt, Nevşehir Kapalı Pazaryerine 20 mt, Aksaray Caddesine 60 mt Nevşehir Köy ve Organik Ürünleri Pazarına 106 mt, Nevşehir Valiliğine ise 1,3 KM mesafededir. Parsel üzerindeki apartman ise zemin+3 normal kat+çatı katlı,betonarme karkas taşıyıcı sistemli,ahşap oturtma çatılı soba ile ısıtılan zemin katı dükkan öteki katları mesken olarak kullanılan her katında 1 daire bulunmaktadır. Söz konusu apartmanın 3 katında bulunan 3 bağ böl ise yalnızca doğrudan doğal ışık alan 95,16 m2 inşaat alanlı 3 oda 1 salon mutfak banyo wc ve antre mahallerden oluşmaktadır. Ana girişi çelik kapılı iç kapıları ahşap doğramalı pencereleri ahşap doğramalı bütün mekan zeminleri dökme kaplamalı mekan duvarları sıva üzeri badanalıdır.

Yüzölçümü: 95,16 m2 Arsa Payı: 2/9

İmar Durumu: Bitişik nizam 4 kata müsaadeli ticaret alanına isabet etmekte olup Merkez Kentsel Gelişim ve Dönüşüm Alanı içerisindedir.

Kıymeti: 65.000,00 TL KDV: %1 Kaydındaki Şerhler: Hacizler vardır

1. Satış Günü: 02/01/2019 günü 11:30 - 11:35 arası

2. Satış Günü: 31/01/2019 günü 11:30- 11:35 arası

Satış Yeri : Kapucubaşı Malı Eski YSE yolu No: 13/25 Nevşehir/ Sebze Pazarı Altı)

Satış şartları :

1-            İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamım ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-            Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-            İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç 

bırakılacaktır.

4-            Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-            Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-            Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3003 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 14/10/2018

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 09:29
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER