2019/3 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. HACIBEKTAŞ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/3 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2019/3 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Nevşehir ili Hacıbektaş ilçesi Yenice köyü Gökhüyük mevkii 104 ada 229 parsel sayılı taşınmaz 4.400 m2 büyüklüğünde olup tapı kaydında tarla olarak görünmektedir. Yapılan incelemede taşınmaz tarla niteliğinde olup, kuru tarım yapılabilir durumdadır. Taşınmaz kültür arazisi durumunda özel mülke konu olan yerlerdendir. Ayrıca taşınmaz üzerinde yığma taşıyıcı sistemle yapılmış 104 m2 alana sahip tek katlı bir bina vardır. Binanın üzeri kiremit döşeme çatılıdır. Dış cephe duvarları sıva üstü boyalıdır. Pencereleri PVC doğrama olup, dış girişi çelik kapılıdır.

Adresi                          : Nevşehir Hacıbektaş Yenice Gökhüyük mevkii

Yüzölçümü                    : 4.400 m2

Arsa Payı                     : Tam

İmar Durumu               : Yok

Kıymeti                        : 88.944,00 TL

KDV Oranı                  : %18

Kaydındaki Şerhler     : Tapu Kaydındaki Gibi

1. Satış Günü               : 21/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü               : 25/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri                      : Hacıbektaş Adliyesi Koridoru

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 01/10/2019

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">