ADSM başhekimleri istişare toplantısı Nevşehir’de yapıldı

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM)  istişare toplantısı Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin ev sahipliğinde yapıldı.

ADSM başhekimleri istişare toplantısı Nevşehir’de yapıldı

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ağız ve Diş Sağlığı Merkez Başkanlığı Daire Başkanı Doç. Dr. Emre Korkut’un başkanlığında,  İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Nevşehir ADSM Başhekimi  Dt. İlkay Akün ve 10 ilin ADSM  başhekimlerinin katılımı ile Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Ürgüp USET Hotel toplantı salonunda yapıldı.

Toplantı kapsamında ilk gün Ağız ve Diş Sağlığı Merkez Başkanlığı Daire Başkanı Korkut, İl Sağlık Müdürü Ünlübayı makamında ziyaret etti.

ADSM BAŞHEKİMLERİ, NEVŞEHİR ADSM’Yİ ZİYARET ETTİ

Nevşehir ADSM Başhekimi  Dt. İlkay Akün,  40 ünit olarak açılan bölgenin en modern ve donanımlı cihazlarla donatılmış yeni açılan ADSM binası, diş poliklinikleri, diş görüntüleme merkezi, diş laboratuvar bölümü, diğer servis ve ünitelerini gezdirerek tanıttı. Nevşehir ADSM de yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi.

Toplantıda ADSM Daire Başkanı Korkut başkanlığında, ADSM  başhekimlerinin katılımı ile Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetlerinin kalite yönünden en üst seviyeye çıkması ve bu konuda yapılması gerekenler masaya yatırıldı.

İstişare toplantısında birçok konuda illerin ADSM başhekimleri ile görüş alışverişi yapıldı.  Toplantı sonunda, İl Sağlık Müdürü Ünlübay, ADSM Daire Başkanı Korkut’a bölgeye özgü hediye verdi.

Toplantı, görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER