Nevşehir 1 Ton 243 kilogram zayıfladı

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı hizmetleri başkanlığı tarafından merkez ve ilçelerde sağlıklı beslenme programı kapsamında bin 603 kişiye diyetisyen hizmeti verildi. 

Nevşehir 1 Ton 243 kilogram zayıfladı

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 2018 yılında il genelinde bin 603 vatandaşa diyetisyenler tarafından hizmet verildi.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklama aynen şu şekilde; “Nevşehir 1 Ton 243 Kg Zayıfladı Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Biriminde görevli diyetisyenlerimiz tarafından Merkez ve İlçelerimizde halkımıza danışmanlık ve poliklinik hizmeti verilmiştir.

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünce yürütülmekte olan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Biriminde görevli diyetisyenlerimiz tarafından Merkez ve İlçelerimizde halkımıza danışmanlık ve poliklinik hizmeti verilmiştir.

Bu kapsamında 2018 yılı içerisinde yapılan çalışmalar neticesinde Nevşehir de 1603 danışmanlık hizmeti verilmiş olup yapılan takip sonucunda 1243 kg kilo verdirilmiştir. Ücretsiz verilen bu hizmete yoğun ilgi gösteren halkımıza teşekkür ederiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER