Nevşehir'e 5 yeni ambulans geldi

Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 5 yeni ambulans, törenle İl Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Komuta Kontrol Başhekimliğine teslim edildi.

Nevşehir'e 5 yeni ambulans geldi

İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, sağlık hizmetlerinde kalitenin her geçen gün arttığını, kalite artışında hem fiziki yatırımların hem de personelin önemli payı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Nevşehir'e 5 yeni ambulans tahsis edildiğini ve kente hizmet sunacak olan tam donanımlı ambulanslarla, Nevşehir'in ambulans filosunun hem yenilendiğini hem de gençleştirildiğini belirten Ünlübay, acil sağlık hizmetleri oldukça önem arz eden sağlık hizmetlerimizden bir tanesidir. Çünkü kalp krizi veya bir travma yahut bir trafik kazasında saniyeler ve dakikalar içerisinde acil tıbbi müdahale o insanın hayatını kurtarmakta ve dolayısıyla sağlık hizmetinin kalitesini artırmakta en önemli etkendir.” dedi.

“Yaşama yol ver kampanyası ambulansa yol ver”

Ünlübay, “2019 yılı içerisinde 500 kişiye sertifikalı ilk yardım eğitimi vereceğiz. Ayrıca 1000 kişiye ilk yardım farkındalık eğitimi, 10 bin öğrenciye yaşama yol ver farkındalık eğitimi yapılması planlanmakta. Biz bu hizmetleri verirken özellikle vatandaşlarımızdan yaşama yol ver kampanyasında ambulanslarımıza yol vermelerini talep ediyoruz.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">