Normal doğum yaptıran doktora teşekkür belgesi

Nevşehir´de sezaryen doğum oranları düşük olan Nevşehir Devlet Hastanesinde görevli doktora başarı belgesi verildi.

Normal doğum yaptıran doktora teşekkür belgesi

 

Sağlık Bakanlığının 2014-2017 stratejik planında belirlenen ´Sezaryen, Anne, Bebek Eylem Planı´  kapsamında sağlıklı nesiller için anne, çocuk ve ergen sağlığını korumak ve geliştirmek, anne ve çocuk sağlığı hizmetlerinde standardizasyonu sağlamak, hizmet kalitesini ve sunumunu iyileştirmek, hizmetlerin etkin kullanımını arttırmak amacıyla, anne ve bebek açısından daha sağlıklı olan normal doğum oranının arttırılması ve mecbur kalmadıkça sezaryen doğuma başvurulmaması için çalışmalar yürütülmeye devam ediyor.

Söz konusu eylem planında, normal yolla doğum yaptırma oranı yüksek olan hekimlere başarı belgesi verilmesi kararlaştırıldı. Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü, Nevşehir Devlet Hastanesinde görev yapan ve 2017 yıllı içerisinde normal yolla doğum yaptırma oranı yüksek olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ayça Peker ‘e başarı belgesi verdi.

Nevşehir Devlet Hastanesinde görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ayça Peker, 2017 yılında Nevşehir´de “Primer Sezaryen Oranı” en düşük hekim olarak belirlendi. Nevşehir Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başarı belgesi verilmesi kararlaştırıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Op. Dr. Ayça Peker´e göstermiş olduğu üstün gayret ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve başarı belgesini takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93