Sağlık Bakanı Koca’nın “Kolları sıvıyoruz” kampanyasına Nevşehir de katıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Hayatımızın yeniden normalleşmesi için kolları sıvıyoruz." mesajıyla başlattığı sosyal medya kampanyasına il sağlık müdürleri de paylaşımlarıyla destek veriyor.

Sağlık Bakanı Koca’nın “Kolları sıvıyoruz” kampanyasına Nevşehir de katıldı

Sağlık Bakanlığınca Kovid-19 ile mücadele kapsamında yürütülen aşılama kampanyası için televizyonlarda gösterilmek üzere "Kolları sıvıyoruz" sloganıyla kamu spotları hazırlandı.

Bakan Koca, Twitter'dan kampanya için hazırlanan kamu spotunu, "Hayatımızın yeniden normalleşmesi için kolları sıvıyoruz." mesajıyla paylaştı.

Bunun ardından il sağlık müdürleri de sosyal medya hesaplarından, aşılamanın önemini vurguladıkları mesajlarını paylaşıp kampanyaya destek verdi.

İl sağlık müdürleri, yaptıkları paylaşımlarda mevkidaşlarına da çağrıda bulundu.

Kampanyaya katılan Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay da paylaşımında, "Sayın Bakanım Kapadokya’nın merkezi Nevşehir olarak mesajınızı aldık. Normal günlere dönebilmek için kolları sıvadık. Vaka sayılarımızın azaldığı bu günlerde bakanlığımızın belirlediği yaş ve risk gruplarını aşılayarak pandemiyi aşacağız. Niğde sen de kolları sıvamaya hazır mısın?" şeklinde kampanyaya katılmaya çağrı yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER