Sağlık Müdürlüğü’nden NEVÜ’de ilk yardımcı personel eğitimi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) birimlerinde görev yapan ilk yardımcı personellere yönelik, Sağlık Bakanlığı onaylı temel ilk yardım sertifika eğitimlerine başlandı.

Sağlık Müdürlüğü’nden NEVÜ’de ilk yardımcı personel eğitimi

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri birimi tarafından düzenlenen birinci eğitim programına NEVÜ merkez yerleşke ve ilçelerde bulunan bütün birimlerden ilk yardımcı personel olarak görev alacak 21 akademik ve idari personel katıldı.

Eğitimlere, NEVÜ İş sağlığı ve Güvenliği Birim Koordinatörü Gülizar Yıldırım, Koordinatör Yardımcısı Nazlı Çalıkkılıç ve İş Sağlığı Güvenliği Üst Kurul Üyesi ve NEVÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Dr. Kamuran Özdil eşlik etti.

Kovid-19 pandemisi nedeniyle gerekli tedbirler alınarak başlayan ve 12 Şubat 2021 tarihine kadar 09.00-16.00 saatlerinde NEVÜ Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonunda düzenlenecek olan eğitimlerde katılımcılara; temel ilkyardım eğitimi, temel yaşam desteği eğitimi ve güncellenen içerikle birlikte otomatik eksternal defibrilatör (OED) eğitimi olmak üzere toplam 16 saatlik bir eğitim verilmekte.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ilk yardım eğitimi konusunda destekleri ve işbirlikçi yaklaşımları için Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay’a, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Yunus Çetin ve İlk Yardım Eğitmenleri Hüsnü Dönertaş, İsmail Taşkın, Gülsen Tuncer,  Bayram Gülmez Hasan Doğan ve Mustafa Yücel’e teşekkür etti.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER