Sindirim Sistemi Hastalıkları konusunda bilgilendirme toplantısı yapılacak

Türk Gastroenteroloji Derneği ile Nevşehir Belediyesi işbirliğinde 19 Kasım 2018 Pazartesi günü vatandaşların Sindirim Sistemi Hastalıkları konusunda bilgilendirilmesi amacıyla bir toplantı yapılacak.

Sindirim Sistemi Hastalıkları konusunda bilgilendirme toplantısı yapılacak

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde 19 Kasım 2018 Pazartesi günü saat 13.00’de başlayacak Sindirim Sistemi Hastalıkları Bilgilendirme toplantısının açılışını Türk Gastroenteroloji Derneği Başkanı ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Serhat Bor’un açış konuşması ile başlayacak.

Prof. Dr. Bor, Sindirim Sisteminizin Hekimleri, Gastroenteroloji Nedir? ve Endoskopi kime yapılır, kime yapılmaz? Konularında açıklayıcı bilgiler aktaracak.

Türk Gastroenteroloji Derneği Başkanı ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Serhat Bor ve Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı  Başkanı Prof. Dr. Dilek Oğuz’un yaptığı oturumda ,Prof. Dr. Bor ve Prof. Dr. Oğuz’un yanı sıra, Nevşehir Devlet Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği’nden Uzman Dr. Adem Aksoy, ‘Safra Kesesi Taşı ; Ne zaman ameliyat olmayalım ?,Midem Yanıyor, ne yapmalıyım?, Niçin Kabız oluyorum, tedavisi nasıl yapılır, beslenme önerileri konularında bilgilendirmeler yapacaklar. 

Düzenlenen bilgilendirme toplantısı soru-cevap şeklinde sona erecek. 

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER