Verem kontrol kurulu toplandı

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı´nın Halk Sağlığı Müdürlüğümüze göndermiş olduğu yazısı ile bildirilmiş olan Verem Kontrol Kurulu ile ilgili olarak, Şube tarafından Halk sağlığı Müdürlüğü toplantı salonunda Halk Sağlığı Müdür V. Dt. Levent Soysaldı başkanlığında verem kurulu toplandı.

Verem kontrol kurulu toplandı

 

 Toplantıya İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Kayacan, Kamu Hastaneleri Birliği Yöneticisi, TSM Sorumlu Hekimleri, Hastanelerimizden Göğüs Hastalıkları Uzmanı - Bakteriyoloji ve Enf Hastalıkları Uzmanı, Nevşehir Belediyesi Veteriner Hekimi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden bir yetkili, Eczacılar Odası´ndan bir temsilcinin katılımı ve Merkez Toplum Sağlığı Merkezi Verem Savaş Birimi Hekimi Dr. Neslihan Çınar Özsoy´un sunumu ayrıca Şube Müdürü Tuğba Turan Aydoğdu´nun katkıları ile gerçekleştirildi.

Toplantıda, önceki (2015 Yılı) Kurul Kararları yeniden gözden geçirilerek, ilimizde Verem hastalığı ile ilgili veriler yeniden değerlendirilerek, veremli hastalara yönelik   DGT Programı´nın uygulanmasına yönelik yeni kararlar alındı. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER