Yeni 100 Yataklı Ek Hastane Binası ve 25 Ünitlik ADSM’de sona yaklaşıldı

Nevşehir Devlet Hastanesine ek olarak yapılan 100 Yataklı Ek Hastane Binası ve 25 Ünitlik Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bina yapım çalışmalarının % 72’si tamamlanarak yıl sonunda teslim edileceği bildirildi.

Yeni 100 Yataklı Ek Hastane Binası ve 25 Ünitlik ADSM’de sona yaklaşıldı

Yüklenici firma tarafından hastane Acil Servisinin yanına yapımı devam eden Yeni 100 Yataklı Ek Hastane Binası ve 25 Ünitlik ADSM İnşaat alanında İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay incelemelerde bulundu.

İnşaatın son durumu hakkında inşaat Firma yetkililerinden bilgi alan Ünlübay’a incelemelerinde Destek ve Personel İşleri Başkanı Mustafa Güçlü, Hastane Başhekimi Dr. Yücel Şal, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Kamil Uz, Hastane İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Metin Berk, Nevşehir ADSM Başhekimi, Dt. İlkay Akün de eşlik etti.

Hastane Acil Servisi yanındaki helikopter pistinin olduğu yere yapılmakta olan ek bina, ana binaya tünel geçişi ile bağlanacak. Ek Hastane binası arsa alanı: 35.907 m2, bina oturum alanı: 6.900 m2, kapalı inşaat alanı: 25.000 m2, tek blok şeklinde, bodrum+zemin+6 kat olmak üzere toplam 8 katlı olarak planlandı. Hastanenin yıkılan helikopter pistinin yeni yapılan ek binanın hemen yanına tekrar yapılacağı bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER