Açıkgöz; “Kurşunlu Camii en kısa sürede ibadete açılacak”

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mustafa Açıkgöz, Kurşunlu Camii’nin en kısa sürede yeniden ibadete açılacağını söyledi.

Açıkgöz; “Kurşunlu Camii en kısa sürede ibadete açılacak”

Nevşehir Kurşunlu Caminin Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından tadilata alınmasının ardından yapılan çalışmaların devam ettiğini açıklayan AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mustafa Açıkgöz, Kurşunlu Camii’nin en kısa sürede ibadete açılacağını söyledi.

Milletvekili Açıkgöz yaptığı açıklamada; “Ecdadımızın emaneti, şehrimizin manevi kalesi Kurşunlu Camimizin restorasyonu en kısa sürede tamamlanıyor. ltür ve Turizm Bakanlığımız bünyesinde Valimiz İlhami Aktaş, AK teşkilatımız, Milletvekilimiz, Belediye Başkanımız ve bir de unutmadan bu konuyu kendine dert edinen Cami Yaşatma Derneği Başkanımız Emin Fırsatvermez, Raşitbey Mahallesi Muhtarımız Levent Ünal ile yoğun çalışmalarımız sonucunda Allah’tan bir mani olmazsa en kısa sürede Kurşunlu Camii ibadete açılıyor. Şehrimize, hemşerilerimize hayırlı olsun. Sevdamız Nevşehir.

Kurşunlu Camii içerisi ile alakalı kalem işçilikleri ve nakkaş sanatı ile çalışmalarımız başlamıştır. Hava şartlarına göre dışarı ile olan çalışmalarımız da hızla devam edecek inşallah.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER