Açıkgöz, PAB Başkanı Barron ile görüştü

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi, Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mustafa Açıkgöz, Parlamentolar Arası Birlik (PAB) Başkanı Gabriela Cuevas Barron ile Kapadokya'da görüştü.

Açıkgöz, PAB Başkanı Barron ile görüştü

Ziyarete ilişkin açıklamada bulunan Milletvekili Açıkgöz; “Parlamentolar Arası Birlik (PAB) Başkanı Gabriela Cuevas Barron’u medeniyetlerin beşiği, inanç ve kültür turizmi başkenti Kapadokya’mızda ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Türkiye - Meksika dostluğunun pekişmesi, eşsiz güzelliklerimizi yerinde görebilmeleri için tüm konuklarımızı Sevdamız Nevşehir’imize bekliyoruz.” dedi.

PAB Başkanı Barron, ev sahipliği için Milletvekili Açıkgöz’e teşekkür ederek, Türkiye’deki temaslar kapsamında Kapadokya'da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Kendisinin aynı zamanda Meksika Milletvekili olduğunun da altını çizen Barron, Türkiye ile Meksika ilişkilerinin geliştirilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Görüşmenin ardından Nevşehir Milletvekili Açıkgöz, PAB Başkanı Barron'a Kapadokya ziyareti anısına hediye takdiminde bulundu.

Görüşmede, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Yüzer, Ersan Erkut ve Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk'te yer aldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Naci İŞLER
Naci İŞLER - 3 hafta Önce

Seçimlerde vatandaşın yanlarında seçildikten sonra ünlülerin yanında Patates ve üzüm üreticilerini soran varmı.

SIRADAKİ HABER