AK Parti Nevşehir heyeti, Bakan Pakdemirli’ye patates çiftçisinin sorunlarını iletti

AK Parti Nevşehir heyeti Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile video konferans yoluyla düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı M.Rauf Yanar, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe ile Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile video konferans yoluyla düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Toplantıda; patates çiftçisinin sıkıntı ve talepleri, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli başkanlığında düzenlenen video konferans toplantısında masaya yatırıldı.

Toplantı ile ilgili açıklama yapan İl Başkanı Yanar; “Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ile kovid-19 salgını nedeniyle mağdur olan çiftçilerimizin sorunlarını Bakanımıza ileterek çözüm noktasında istişare ettik. Bu arada unutmadık bugünün müjdelerini almak için beklediğimiz çiftçilerimizin günlerini kutluyorum.” dedi.

Patates çiftçisinin sorunlarını dile getiren Milletvekili Açıkgöz yaptığı açıklamada; “Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli Başkanlığında Nevşehir-Niğde Patates Tarımı toplantımızı video konferans yöntemiyle AK Parti Nevşehir İl Başkanlığımızda AK kadrolarımızla gerçekleştirdik. Sevdamız Nevşehir’imiz için her alanda çalışmaya devam ediyoruz.

Patates tarımımızla alakalı; Nevşehir’imizde 35.000 tona yakın patatesimizin geleceği söz konusu, çiftçimizin ürünlerini değerlendirebilmesi için Tarım ve Orman Bakanlığımızın kontrolünde 1-2 aylığına ihracatın açılması,

Sözleşmeli Ekim modelinin bölgemizde etkin kullanılması,

Kozaklı Jeotermal Sera Projemiz, Tarım ve Orman Bakanlığımızın ülkemizdeki örnek projelerinden biridir. Bu projenin verimli işletilebilmesi için belediye-özel idare işbirliğinin daha faydalı olacağı kanaatindeyiz. Bakanlığımızın takdirlerini ivedilikle bekliyoruz.

Üreten, gelişen, büyüyen Nevşehir’imiz için bizler çalışıyoruz. Şehrimize desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye, Bakan Yardımcımız Mustafa Aksu’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Milletvekili Menekşe de açıklamasında; “Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin başkanlığında Nevşehir-Niğde Patates Tarımı toplantımızı video konferans yöntemiyle İl Başkanlığımızda AK kadrolarımızla birlikte gerçekleştirdik. Her alanda olduğu gibi Tarım alanında da çalışmalarımız devam etmektedir.

Gerçekleştirdiğimiz toplantıda; Yuvarlak raptiyeLimon İhracatı, Yuvarlak raptiyePatates İhracatı, Yuvarlak raptiyeSözleşmeli Tarım Modeline Bir An Önce Geçilmesi hususlarının istişaresini gerçekleştirdik. Kültür, turizm ve tarım şehri olan Nevşehir'imiz için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde çalışacağız.” dedi.

Belediye Başkanı Arı ise açıklamasında; “Kıymetli Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli Başkanlığında Nevşehir-Niğde Patates Tarımı toplantımızı video konferans yöntemiyle AK Parti İl Başkanlığımızda gerçekleştirdik. Sizler için her alanda çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 21:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER