Atalay’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanı Prof. Dr. Meliha Atalay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Atalay’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Atalay, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘En Büyük Eserim’ diye tanımladığı Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yılı, hepimize kutlu olsun. Halkın kendi kendisini yönetmesini devletin temeli sayan Cumhuriyet rejimi, Türk insanına, kadın erkek ayrımı olmaksızın, özgür düşünceli “yurttaş” kimliği vererek, devlet yönetiminde söz sahibi kılmıştır.  Büyük Türk Devrimi olan Cumhuriyetimiz, bir uygarlık tasarımıdır. Bu Devrim, eğitimi, bilimi,     tekniği, kültür ve sanatı ile bütüncül bir modeldir. Geçmişte olduğu gibi bugün de, gelecekte de tüm dünyaya örnek olacaktır. Çünkü temelinde bilim ve akıl vardır.

Türkiye Cumhuriyeti ile anıtlaşan Türk Devriminin:

Felsefesi: Aydınlanma,  Hedefi: Çağdaş Uygarlık,   Esasları: Tam Bağımsızlık, Ulusal Egemenlik, Özgürlük,    İlkeleri: 6 Ok (Cumhuriyetçilik, Ulusçuluk, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik ve Devrimcilik)tur.   Ülküsü: Yurtta Barış, Dünyada Barış,  Kaynağı: Bilim ve Akıl,  Toplumsal Yönü: Laik, Sosyal Hukuk Devleti,   Ekonomisi: Devletçi, Halkçı, Bağımsız (Ekonomik, Egemenlik) Sosyal Devlettir.

Emperyalistlere karşı, Atatürk’ün önderliği ve Türk Milletinin birliği ile kazanılan Ulusal Kurtuluş ve Bağımsızlık Savaşımız sonunda kurulan Cumhuriyetimizi ve Vatanımızı bugün daha güçlü koruma görevimiz vardır. Çünkü Ülkemizin çevresine ABD’nin kurduğu üslerden üzerimize çevrili namlular ve içerideki işbirlikçilerin yaratmak istedikleri kargaşa/KAOS tehdidiyle karşı karşıyayız. Diğer yandan yaşanan ağır ekonomik sıkıntılar da yaşamımızı oldukça zorlaştırmaktadır. Çıkış yolumuz, Ulusal Birliğimizi korumak ve ‘’ Artık Üretim Devrimi Zamanıdır’’ diyerek, Üreticilerin Milli Hükümetini kurmaktır. Vatan Partimiz, Bağımsız, başı dik ve Üreten Türkiye hedefiyle, birlik ve bütünlüğümüzü korumak için görevinin başındadır.

Cumhuriyetimizin 98. Kuruluş yılı, Büyük Bayramımız hepimize kutlu olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER