Atatürk’e çöp engeli

CHP Milletvekili Faruk Sarıaslan, Kapadokya Havalimanında bulunan Atatürk büstünün önündeki çöp sepetlerine tepki göstererek kaldırılmasını istedi.

Atatürk’e çöp engeli

Atatürk ile dalga geçildiğini savunan Sarıaslan, “Kapadokya Havalimanında Atatürk büstü bulunmakta. Ancak dalga geçercesine geri dönüşüm kutuları büstün önüne konularak büstün görülmesi engelleniyor. Atatürk’ün büstü var, büstün önüne çöp sepetleri konulmuş. Bu konuda valilik makamının gereken çalışmayı yapacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

Gündemdeki konularla ilgili de açıklamalarda bulunan Sarıaslan, şöyle devam etti: “Kızılırmak’ta temizlik çalışmalarına başlandı. Biz eleştirdiğimiz kadar övgüyü de biliriz. Çalışma başlatan yetkililere teşekkür ediyoruz.

Jeotermal ile ilgili bir sorun vardı. İhale çalışması yapıldı. Biz konuyla ilgili basın açıklaması yaptık. Etkili olmuş ve ihaleye katılan kimse olmamış. Doğrusu da buydu. Kapadokya dünyanın gözdesi olan bir yer. Kapadokya’da betonlaşma başladı. Bu konuyla ilgili mecliste soru önergesi verdim. Cevap bekliyorum."

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 18:09
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER