Başkan Karaaslan’dan adayım açıklaması

İYİ Parti’de yaklaşan il kongresi öncesinde İl Başkanı Ali Karaaslan il başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı.

Başkan Karaaslan’dan adayım açıklaması

Partide ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından Parti genel merkezinin vereceği tarihte il kongresinin yapılacağına vurgu yapan İl Başkanı Ali Karaaslan, geçtiğimiz günlerde il başkanlığına adaylığını açıklayan Serkan Canpolat’ın yanı sıra bir adayın daha kulis çalışmalarını sürdürdüğünü, dolayısıyla il kongresinde üç adaylı demokratik bir yarışa gidilebileceğini de belirtti.

“14 Mart’ta merkez ilçe kongremizle birlikte ilçe kongrelerini tamamlayacağız”

Kozaklı, Hacıbektaş ve Merkez ilçe kongreleriyle birlikte ilçe kongrelerinin tamamlanacağına değinen İl Başkanı Karaaslan, “22 Şubat tarihi itibariyle ilçe kongrelerimiz başladı. Bu tarihte Avanos, Gülşehir ve Derinkuyu ilçe kongrelerimizi yaptık. Ürgüp ilçemizde 29 Şubat tarihinde, 7 Mart’ta Kozaklı ilçemizde, 11 Mart’ta Hacıbektaş’ta, 14 Mart tarihinde ise Merkez ilçe kongremizi yapacağız. İl Başkanlığımızın kongre tarihini genel merkezimiz verecek” dedi.

“Demokrasi şöleni içerisinde bir kongre yaşayacağımıza inanıyorum”

Parti delegelerinin de uygun görmesi durumunda il başkanlığına ve yönetimine aday olduğunu açıklayan İYİ Parti İl Başkanı Ali Karaaslan, “Nasip olursa, delegelerimiz teveccüh gösterirse il başkanlığına adayım. İl kongremizde iki adayın daha aday olabileceğini düşünüyorum. Kurucu il başkanımız Sayın Serkan Canpolat kongrede aday olduğunu kamuoyuna açıkladılar. Kendisine de başarılar diliyorum. Biz İYİ Parti ailesi içiresinde birer ferdiz. Başkan ya da partinin bir üyesi olarak görev yaparız. Kongremizde bir arkadaşımızın daha kulis çalışmaları yaptığını biliyoruz. Kendisi henüz adaylığını açıklamış değil. Kendisine de şimdiden başarılar diliyorum. Burada üç aday söz konusu. İnşallah demokrasi şöleni içerisinde bir kongre yaşayacağımıza inanıyorum” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100