CHP´DE KİMLER YENİDEN ADAY ADAYI OLACAK?

Türkiye Büyük Millet Meclisinde AK Parti´den sonra ana muhalefet partisi ağırlığı bulunmasına karşın Nevşehir´de seçim sonrasında derin bir sessizliğe bürünen Cumhuriyet Halk Partisinde yapılacak bir erken seçimde kimlerin aday adayı olacağı merakla bekleniyor.

CHP´DE KİMLER YENİDEN ADAY ADAYI OLACAK?

7 Haziran seçimlerinde Nevşehir´den Milletvekili çıkarabilecek oy oranına ulaşamayan ve hatta bir önceki seçime nazaran oy kaybeden CHP´nin bir erken seçim durumunda oylarını daha fazla artırabileceği bir aday sıralaması yapması bekleniyor.

Bülent Tekiner, Cuma Yorgancı ve Mehmet Değirmenci üçlüsü ile seçime giren Cumhuriyet Halk Partisinde bu isimlerin yanı sıra Fahri Ertik, Serkan Sağlamer, Hakim Demirci ve Mehmet Seyhan Duru´da aday adayı olmuşlardı.

Bu arada Eylül ayında yapılacağı açıklanan il kongresinin ise erken seçim kararı alınması ile ertelenebileceği belirtiliyor. Mevcut İl Başkanı Kamil Gülmez, Eylül ayında yapılması planlanan il kongresinde il başkanlığına aday olmayacağını geçtiğimiz ay açıklamıştı. Öte yandan il başkanlığı için halen Partide öne çıkan bir isim de yok.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER