CHP’den istifa edip Memleket Hareketi’ne katıldı

CHP Nevşehir İl Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Yuvalı, partisinden istifa ederek Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi’ne katıldı.

CHP’den istifa edip Memleket Hareketi’ne katıldı

Yuvalı, yaptığı yazılı açıklamada, 13 yıldır üyesi bulunduğu CHP’den istifa ettiğini belirterek, “18 yaşımın ilk günü üye olduğum partimden bugün itibariyle Sayın Muharrem İnce’nin başlatmış olduğu Memleket Hareketi’ne katılmak ve Türkiye’ye yeniden umut olmak için, kapısını çaldığımız büyük hasret için bugün istifa ediyorum.” dedi.

Yuvalı’nın yazılı açıklaması şu şekilde: “27.02.2021, bu yeni bir başlangıç yazısıdır…

CHP’ye ilk adımımı attığımda henüz bıyıklarım terlememişti; 15-16 yaşlarında hani kısa şortlu halini biliriz denilecek bir yaşta tanıştım CHP’yle.

Ne büyük gurur, ne büyük heyecan, ne büyük umutlar...

30 yıllık ömrümün tam 13 yılı.

Ödenen bedeller, hayatta kaçırılan fırsatlar, yarım yaşanan bir gençlik, uzayan okul, kaybedilen yıllar… Normalde çok iyi arkadaş olabilecekken parti içi mücadelede kırılan-küsülen dostlar...

Dönüp bakınca her şeye rağmen defalarca hepsini iyi ki yapmışım diyor insan...

Çok büyük bir duygusal bağ Cumhuriyet Halk Partili olmak biliyorum.

Ben siyasette hep özgür kalmayı önemli gördüm. Partiye hep verdim, hiç almadım. Ne işe girmek istedim, ne ihale, ne de bankamatik kartı…

Ama özgür olmanın getirdiği bir yük vardır, sık sık bir güce iradeni teslim etmediğin için kendi kararlarını vermen, tercihte bulunman gerekmektedir...

“CHP’yi düzeltmeden Türkiye’yi düzeltemeyiz” “önce CHP’de devrim, sonra Türkiye’de devrim” söylemlerimiz, bugünkü şartlar göz önünde bulundurulduğunda gerçekleşmesi imkansız hayaller...

Bugün tarih, ideoloji ve bilincimiz önümüze yeni bir yol koyuyor...

CHP’de olmak mı, yoksa CHP’li olmak mı?

Bir siyasal partiyi var eden şey; bina, isim ve logo mu, yoksa ideoloji kadro ve eylem mi?

İki soru için de ikinci seçenek daha ağır basıyor. Bu sebeple 18 yaşımın ilk günü üye olduğum partimden bugün itibariyle Sn. Muharrem İnce’nin başlatmış olduğu Memleket Hareketi’ne katılmak ve Türkiye’ye yeniden umut olmak için, kapısını çaldığımız büyük hasret için bugün 30 yaşımda istifa ediyorum.

İnanıyorum çok başarılı olacağız, milletimiz gönlünde bize büyük bir yer açacak.

Bu gidiş partinin içerisinde rant odakları tarafından yapmamıza izin verilmeyen şeyleri dışarıda yapacağımız, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğimiz, ideolojimize bağlı olarak; Türkiye’yi bu iktidardan kurtarma ve mutlu yarınlara ulaştırma yolculuğumuzdur.

Merak etmeyin bu gidiş temelli değil, bizim de tabutumuzda 6 oklu bayrak serili olacak, partiyi de ülkeyi de fabrika ayarlarına döndürerek geri döneceğiz.

Ez cümle, tıpkı Mondros Ateşkesi sonrası silahlarını vermeyi reddedenler gibi; Mustafa Kemal Atatürk'ün askerleriyiz ve terhis olmayı reddediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 13 yıldır CHP çatısı altında birlikte çalışma fırsatı bulduğum il ve ilçe başkanlarıma, yöneticilerime, aldığım her görevde beni bağrına basan CHP'li yurttaşlarıma hayatıma kattıkları her şey için teşekkür ediyorum. Eğer varsa ben sizlere hakkımı helal ediyorum. Siz de bana hakkınızı helal edin.

Kalın sağlıcakla… Ya da gelin birlikte başaralım; inandığımız yoldan, inandığımız şekilde, inandığımız insanlarla Türkiye’yi olması gerektiği yere taşıyalım!”

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER