İl kongresi açık havada yapılacak 

AK Partide il kongresine hazırlıklar sürüyor. Kongrenin tıpkı merkez ilçe ve Ürgüp ilçe kongreleri için koronavirüs tedbirlerine uygun bir ortamda yapılması planlanıyor. 

İl kongresi açık havada yapılacak 

3 Yılı aşkın bir süredir il başkanlığı görevini yürüten Av. M. Rauf Yanar'ın Nevşehir'de AK Partinin tarihinde ilk kez görev süresinin ardından yeniden tek liste halinde il başkanlığına aday gösterilmesi beklenen il kongresi 18 Ekim'de yapılacak.

Türkiye genelinde salgın vakalarının yeniden yükselişe geçmesi nedeniyle koronavirüs tedbirlerine riayet etmeyi planlayan AK Parti İl Başkanı Yanar il kongresi için muhtemelen gençlik spor il müdürlüğü kompleksi içerisindeki çim sahayı mekan olarak düşünüyor. Sahada incelemelerde bulunan, kongredeki oturma düzeninin ve platformun nasıl kurulacağına dairde istişarelerde bulunan İl Başkanı M. Rauf Yanar'a Gençlik Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir'de eşlik etti. 

Bu arada AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başkanlığında düzenlenen genişletilmiş il başkanları toplantısını video konferans aracılığıyla gerçekleştirildi. Toplantıya AK Partili Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, İl Başkanı M. Rauf Yanar, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç, gençlik ve kadın kolları başkanları da katıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER