Menekşe’den 19 Mayıs mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Menekşe’den 19 Mayıs mesajı

Menekşe, mesajında, “Bundan 101 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, İstiklal mücadelemizin meşalesini tutuşturmak için Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs günü, milli hafızamız için çok önemli bir gündür.” dedi.

Menekşe, şunları söyledi: “İstiklal mücadelemizin sembol günü olan bugünün, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize armağan edilmesi, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi de son derece anlamlıdır. Türkiye Cumhuriyeti istiklal şuuruyla yetişen gençlere emanet edilmiştir. Gençlerimizin gözündeki ışıkta, her geçen gün güçlenen aydınlık Türkiye’nin geleceğini görüyor, gençlerimize güveniyoruz. Unutmamalıyız ki ancak gençlerine güvenen, gençlerini en iyi şekilde yetiştiren milletler gelecekte de var olabilecektir. Gençlerine güvenmeyen milletler, geleceğe emin adımlarla yürüyemeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti, gençlerin başarılarıyla her alanda lider ülke olma hedefine her gün biraz daha yaklaşmaktadır. İnanıyorum ki gençlerimiz, Türkiye’nin bugün ulaştığı seviyeleri çok daha ileriye taşıyacaklardır. Bu duygularla, istikbalimizin sembolü olan sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı'nın 101’inci yılını kutluyor, vatanımız için mücadele eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER