NEVÜ Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı Uzunöz istifa etti

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı, Eğitim Bilimci Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz, 24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde Tokat´tan Milletvekili aday adayı olmak için Üniversitedeki görevlerinden istifa etti.

NEVÜ Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı Uzunöz istifa etti

 

Uzun yıllardır siyaset ile iç içe olan bir akademisyen olarak tanınan Uzunöz´ün aday adaylığı Tokat için olduğu kadar Nevşehir için de büyük bir şans olarak yorumlanıyor. Nevşehir´de uzun zamandır görev yapan ve Nevşehir´den evli olan Tokat Erbaa´lı Uzunöz´ün, şehrin genel durumu ve ayrıca kendi alanı olan eğitim camiasında yapılması gerekenler konusunda Nevşehir´in fahri 4. Milletvekili olabilecek yakınlıkta Nevşehir´i tanıyan bir yönü de bulunuyor.

Uzunöz´ün ayrıca memleketi Tokat ve Nevşehir´i de kapsayan İç Anadolu Havzası özelinde kaleme aldığı akademik saha çalışmaları da bulunuyor.  

NEVÜ Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz istifa dilekçesini Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı´ya vererek görevinden ayrıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93