Vatan Partisi’nden “HDP kapatılsın” imza kampanyası

Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanlığı “HDP kapatılsın” imza kampanyası başlattı.

Vatan Partisi’nden “HDP kapatılsın” imza kampanyası

Vatan Partisi PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin kapatılması için yurt genelinde imza masaları açmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanlığı tarafından “Mecliste PKK istemiyoruz HDP kapatılsın” sloganı ile Gülbahçe Parkı önünde imza masası açıldı. İmza masası 14-15-16 Nisan 2021 tarihlerinde 10.00 – 17.00 saatleri arasında açık olacak.

Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanı Prof. Dr. Meliha Atalay, “Halkımızı Gülbahçe Parkı önünde kurduğumuz imza masasına, ‘HDP Kapatılsın’ kampanyasına imza vermeye davet ediyoruz.” dedi.

“Mecliste PKK İstemiyoruz HDP Kapatılsın”

Atalay, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “ HDP, Anayasamızda tarif edilen bölücü eylemlerin odağı haline gelmiştir. HDP’nin Milletvekili listeleri ve belediye başkan adayları Kandil’de üslenen PKK’lı teröristlerce saptanmaktadır.

HDP, 2015 yılında Diyarbakır’da yaptığı kurultayda 14 maddelik özerklik bildirisini kabul etmiştir. PKK’nın sokaklara inin çağrılarını MYK kararı haline getirmiş, kentlerde ayaklanmalar örgütlemiştir.

Eşbaşkanlarından bir milletvekili PKK-PYD terör örgütüne sırtlarını dayamakla övünmüştür. Bir başka Eşbaşkanları ise “Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz” densizliğini dile getirmekten çekinmemiştir.

Diyarbakır anaları, HDP’nin küçük yaştaki çocuklarını kaçırıp PKK’ya militan olarak dağa gönderdiklerini ve ABD’ye asker yaptığını bizzat HDP’lilerin yüzlerine haykırmaktadır.

aşta eşbaşkanları olmak üzere binlerce HDP’li merkez yöneticisi, milletvekilleri, belediye başkanları, il, ilçe ve diğer organ yöneticileri bölücü terör örgütü PKK’nin propagandasını yapmak, üye olmak, ya da terör faaliyetlerini övmekten, lojistik destek sağlamaktan,  terör örgütü militanlarının cenazelerine katılmaktan dolayı hüküm giymiş ve bu hükümler kesinleşmiştir.

HDP, on binlerce yurttaşımızın canına, malına kastetmiş olan insanlık düşmanı PKK’nın “yasal” uzantısıdır. PKK’ya militan devşirme görevi yapmaktadır.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığımız HDP’yi kapatma iddianamesini hazırlamıştır. Anayasa Mahkemesi’nden Türk Milletinin beklentisi olan HDP’yi kapatma kararının verilmesini bekliyoruz.

Değerli Halkımızı Gülbahçe parkında açtığımız imza masasına, ‘’ HDP Kapatılsın’’ Kampanyasına imza vermeye davet ediyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER