Amatör Spor Haftası açılış töreni yapıldı

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri 3 Nolu Çim Sahada düzenlenen program ile başladı.

Amatör Spor Haftası açılış töreni yapıldı

Amatör Spor Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak halkın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, il spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabaka düzenlenmesi, sezon öncesi takımların sezona hazırlık performansları, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerin bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcuların halka tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yoluyla kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek spora katılımın üst seviyede sağlanması, ülkemizde topyekün spor bilinci ve kültürünün oluşturulması amacıyla ’Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak yapılacak program maske, mesafe ve hijyen tedbirleri kapsamında 3 Nolu Çim Sahada Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Spor Şube Müdürü Ali Şahin, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkan Yardımcısı Mehmet Hemit ile Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra antrenör ve sporcuların katılımı ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir’in konuşması ile devam etti.

İl Müdürü Özdemir; “Geleceğimiz olan çocuklarımız spor ile birçok zorluğun üstesinden gelebilir, hayatlarını çok daha sağlıklı yaşayabilir ve zararlı alışkanlıklardan uzak durabilirler. Bu bilinçle hareket ederek halkımızın, çocuklarımızın ve gençliğimizin spor yapmasına yardımcı oluyoruz. Bu amaç için de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine her türlü desteği veriyoruz. Bu ülkenin ay yıldızlı bayrağını uluslararası arenada dalgalandıracak geleceğin şampiyon sporcularının yetiştirilmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER