BİR SEZONDA 300 MADALYA VE 13 KUPA DAĞITTI

Son yıllarda ilimizde futbol alt yapısının güçlendirilmesi ve geleceğin futbolcularının belirlenerek müsabaka deneyimlerinin de artırılması için düzenlenen alt yapı liglerinde başarılı bir sezon geride kaldı.

BİR SEZONDA 300 MADALYA VE 13 KUPA DAĞITTI

Nevşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı, Futbol İl Temsilciliği ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen müsabakalarda geçtiğimiz sezon 300 sporcuya madalya dağıtılırken, 13 takıma kupa verildi. U-11 ve U-12 Liglerinde mücadele eden 300´e yakın sporcuya da katılım belgesi verildi.

Nevşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Avcı, alt yapı liglerinde geçtiğimiz sezon başarılı bir sezonu geride bıraktıklarına dikkat çekerek, “İlimizde futbol alt yapısı ülkemizin bir çok iline oranla oldukça gelişti ve iyi durumda.

Alt yapı liglerini düzenleyerek hem ilimizden önümüzdeki yıllarda başarılı futbolcuları çıkarabilmek, hem de onlara müsabaka deneyimi kazandırmak amacıyla bu organizasyonları gerçekleştirdik.

Bu liglerde başarılı olan takımlara kupa, sporcularımıza ise madalya ve katılım belgesi dağıtarak onları teşvik etmek istedik. Gördüğümüz kadarıyla da gayet olumlu bir çalışma yaptık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER