Bölgesel Amatör Lig kura ve fikstür çekimi yapıldı

2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig (BAL) kura ve fikstür çekimi Ankara'da yapıldı.

Bölgesel Amatör Lig kura ve fikstür çekimi yapıldı

9 Haziran Çarşamba günü başlayacak olan Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) Nevşehir’i temsil edecek olan Suvermez Kapadokya Spor, 3. Bölge 6. Grup’ta Mersin ilinden İdmanyurdu 1925 Spor ve Osmaniye ilinden Düziçispor Futbol Kulübü ile mücadele edecek.

Suvermez Kapadokya Spor, ilk maçında İdmanyurdu 1925 Spor ile karşılaşacak.

266 takımın katılımıyla oynanacak BAL sezonu için, Covid-19 riskinin devam ettiği süreçte daha önce açıklanan statü ve tarihlerde başlatılamaması üzerine bu sezon lige katılamayacağını belirten 158 kulübün haklarının saklı tutulmasına karar verildi ve lige katılacağını belirten 108 kulübün oynayacağı 3 ve 4 takımlı 32 grubun kura ve fikstür çekimi yapıldı.

5 ve daha fazla takımla lige katılan İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa ve Diyarbakır takımları grup belirleme kuraları çekerken, tüm grupların fikstür çekimi de tamamlandı.

Sıkıştırılmış bir takvim ile oynatılacak lig müsabakaları 9 Haziran 2021 Çarşamba günü başlayacak.

Grup müsabakalarının tamamlanmasından sonra grup birincisi olan 32 takım tek maç eleme usulü çeyrek, yarı ve final müsabakalarını oynayacak.

8'er takımlı 4 bölgede oynanacak çeyrek final müsabakaları öncelikle 1. ve 2., 3. ve 4., 5. ve 6. ve 7. ve 8. grup birincilerinin çeyrek final müsabakaları oynamasıyla, (1-2) galibinin (3-4) galibi ile, (5-6) galibinin, (7-8) galibi ile yarı final müsabakaları oynayacak. Yarı final müsabakalarının galipleri ise tek maç eleme usulü final müsabakası oynayacak. 4 Bölgenin birincisi olan 4 takım TFF 3. Lig'e çıkma hakkı kazanacak.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu genel merkezinde yapılan fikstür çekiminde TFF Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan statü hakkında bilgilendirme yaptı. Kura ve fikstür çekimini BAL Koordinatörü Fahrettin Eserdi yönetti.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2021, 09:51
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER