Gençlik Kampı yapımı için fizibilite çalışmaları devam ediyor

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Gençlik Kampı proje alanında incelemelerde bulundu.

Gençlik Kampı yapımı için fizibilite çalışmaları devam ediyor

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Bakanlık Uzmanı Hasan Gönültaş ve Gençlik Merkezi Müdürü Duygu Yüzer, Gençlik Kampı yapılması planlanan alanlarda incelemelerde bulundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Nevşehir’e en kısa zamanda bir gençlik kampı kazandırmak istediklerini belirterek projenin yılın her mevsiminde farklı bir güzelliğe bürünen, doğal ve tarihi zenginliğiyle dikkat çekici bir atmosfere sahip Kapadokya’nın doğal ve geleneksel hüviyetini zenginleştirecek, sanattan spora, bilimden teknolojiye, gençlere özel bir yatırım olacağını söyledi.

Nevşehir merkez Kahveci Dağında incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Özdemir, izcilik ve dağcılık kamp alanları başta olmak üzere sosyal donatılar, yürüyüş alanları ve çevre düzenleme çalışmalarıyla bölgenin turizm potansiyelini hareketlendireceklerini söyledi.

Özdemir yaptığı açıklamada; "Bitirildiğinde gerek şehrimizdeki gençlerimiz ve vatandaşlarımız gerekse tüm ülkemizdeki gençlerimiz ve vatandaşlarımız için çok güzel hizmetler vereceğine inandığımız Gençlik Kampı için son noktaya geldik.

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz Gençlik kampları sorumlusu uzman Hasan Gönültaş ile birlikte bugün ilimizdeki kamp için düşünülen alternatif yerleri gezdik. Kurumumuz ve bakanlığımıza bu konuda vermiş olduğu destekler için Belediye Başkanımız Rasim Arı'ya teşekkür ediyorum. En kısa zamanda ilimize kazandıracağımız bu Gençlik Kampının tüm Türkiye'deki kamplar içinde en çok tercih edilen kamp olacağı gibi bir iddiamız var. Bunu her mevsimin ayrı bir güzellikte yaşandığı, tarihi, doğası, kültürü ve birçok noktasıyla medeniyetlerin beşiği Nevşehir'imizin büyüleyici atmosferine güvenerek söylüyorum. Söz verdiğimiz gibi gerek tesisleşme anlamında gerekse sportif ve kültürel faaliyetlerde ilimizi en güzel şekilde temsil etmek için çalışmaya devam." dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2020, 19:19
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER