İL MÜFTÜLÜĞÜ CAMİLER ARASI MAÇLARI ZEVKLİ GEÇİYOR

Yaz Kuran Kursları devam ediyor. Nevşehir de bulunan hemen hemen bütün camilerde Yaz Kuran Kursu açıldı.

İL MÜFTÜLÜĞÜ CAMİLER ARASI MAÇLARI ZEVKLİ GEÇİYOR

Bu kurslarda Diyanet İşleri Başkanlığının hazırlamış olduğu müfredat okutuluyor. Camilerde görevliler birçok sosyal faaliyetlerde yapıyorlar. Bunlar arasında öğrencileri havuzda yüzdürmek, halı sahalarda ve çim sahalarda maçlar yaptırmak, dondurma dağıtmak, çikolata, kek gibi çeşitli yiyecekler dağıtmak, çeşitli yarışmalar düzenlemek, pikniğe gitmek ve cami dersleri teneffüs aralarında futbol, voleybol, masa tenisi, güreş gibi etkinlikler bunlardan bazıları. 3 yıldır Gaznevi Camii İmam Hatibi Ali Özcan´ın önderliğinde düzenlenen Camiler arası futbol maçları oynanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta oynanan maçlarda Rasim Uzer Camii, Altınoluk Camiini 7-3 yenmişti. Bu maçta çok üstün oynayan Rasim Uzer Camii rakibini rahat yenerek zirve için bende varım dedi.

Önümüzdeki hafta Gaznevi Camii ile oynayacaklar. Altınoluk Camii ise Hilal Camii ile oynayacak. Geçtiğimiz hafta oynanan diğer maçta ise Nevşehir Merkez Gaznevi Camii rakibi Ortahisar Abdioğlu Camiini 5-3 yenmişti. Gaznevi Camii bu haftada rakibi Nevşehir Merkez Hilal Camiini 7-1 yenerek liderliğine devam etti. Bu karşılaşmada Gaznevi Camiinin gollerini; Çağatay Durgun(3),Furkan Kuşcu, Ömer Vahit Özkılavuz, Mustafa ve kaleci Hasan Korkut attılar. Hilal Camiinin tek golünü ise Ahmet attı. Müsabakanın  hakemliğini ise Hilal Camii İmam Hatibi Yaşar Öz yaptı. Bu maçta aldığı galibiyetle liderliğini devam ettiren Gaznevi Camii önümüzdeki hafta Rasim Uzer Camii ile yapacak. Hilal Camii önümüzdeki hafta Altınoluk Camii ile karşılaşacak.

Müsabaka gayet dostluk havasında oynandı. Maçın sonunda iki takım sporcuları ve hocaları hatıra fotoğrafı çektirdiler. Hilal  Camii İmam Hatibi Yaşar Öz yaptığı açıklamada; bu tür maçlar çocukların camiye severek gelmelerini sağlıyor. Burada yenmek ya da yenilmek çok önemli değil. Her iki takımın sporcularını, öğrencilerimizi tebrik ederim. Çok güzel bir maç oldu. Rakibimiz Gaznevi Camii bizden daha iyi oynadı ve hak ederek bu maçı kazandı. Onları tebrik ederim. Artık biz haftaya oynayacağımız Altınoluk Camii maçına bakıyoruz. Öğrencilerimiz yeter ki Camiye derse gelsinler. Biz onları her zaman buralara getiririz dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER