Kapadokya Göremespor’dan sert açıklama

Bölgesel Amatör Lig 5.Grupta mücadele eden Kapadokya Göremespor hafta sonunda oynanan İçelspor karşılaşmasının ardından İçelsporlu futbolcuların Teknik Direktör İsmail Güzel’e saldırmasının ardından kamuoyuna açıklamada bulundu.

Kapadokya Göremespor’dan sert açıklama

Bölgesel Amatör Lig 5.Grupta mücadele eden Kapadokya Göremespor hafta sonunda oynanan İçelspor karşılaşmasının ardından İçelsporlu futbolcuların Teknik Direktör İsmail Güzel’e saldırmasının ardından kamuoyuna açıklamada bulundu.

BAL Ligi 5.Grupta mücadele eden Kapadokya Göremespor hafta sonunda İçelspor ile karşılaştı. Karşılaşmanın sona ermesinin ardından İçelsporlu futbolcular ve yönetici Vedat Çoban’ın Teknik Direktör İsmail Güzel’e saldırmasının ardından Kapadokya Göremespor yönetimi kamuoyuna açıklamada bulundu. Kapadokya Göremespor yönetiminden yapılan açıklama aynen şu şekilde;

“Dün kendi saha ve seyircimiz önünde oynadığımız müsabakadan sonra yaşanan gelişmelerden sonra rakip kulübün kendi sayfasında yaptığı “ Yavuz hırsız ev sahibini bastırır” tarzı yaptığı paylaşımlar bizi bu açıklamayı yapmak mecburiyetinde bırakmıştır. Olayların başlangıç noktası rakip takımın esame listesinde ismi olmayan rakip takımın yöneticisi Vedat Çoban’ın yardımcı hocaların ve kalecisinin atılan golden sonra bizim hocalarımıza ve yedek kulübemize yönelik ağza alınmayacak küfürler ve yaptıkları el kol hareketleridir. Merak ettiğimiz listede ismi olmayan birinin sahaya nasıl ve niçin girdiğidir. Maçın bitiş düdüğüne kadar dolu tribünler önünde olmasına rağmen maçta hiçbir olumsuzluk yaşanmamıştır. Maç bitmiş ve sahanın içinde kalan hocamız rakibin bu yöneticisi Vedat Çoban’a golden sonra neden küfür ettiğini sormak istemiş bunun karşılığın da yine küfür yemiş ve devamında da bütün takım dışarı çıktığı için sahanın içerisin de tek başına rakip takım tarafından dövülmüştür.

ŞİMDİ ŞUNU KAFANIZA İYİCE SOKUN

Kulüp imajı ve Spor ahlakı öyle klavye başına oturup sahanın içerisinde 20 kişi tarafından dövülen ve hocasını kurtarmak için sahaya girmek isteyen futbolcuları ve yöneticileri engelleyen ve polisin biber gazına maruz kalan bizlerin görüntüsünü paylaşıp altına da yıllardır futbol camiasını içinde olan ve herkes tarafından sayılan sevilen İsmail Güzel hocamız hakkında asılsız ve çirkin ifadeler kullanmakla elde edilmiyor.

Kulüp imajı ve Spor ahlakı 52 yaşındaki bir futbol emekçisine yaptıkları saldırıdan sonra polisteki ifadelerinin ardından sanki zafer kazanmış gibi futbolcularının sırıtarak fotoğraflarını paylaşmakla da elde edilmiyor,

Şunu iyi bilin ki hem bizler hem bizim değerli hocamız bu camianın içinde devamlı olacağız ama sizin ve kulübünüzün ilerleyen dönemde nerelerde olacağınızı hep beraber göreceğiz inşallah.

Bu vesile ile kulübümüzle ve hocamız la ilgili hukuki sürecin ve haklarımızın takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Bizler bu saldırının sadece bize değil bütün futbol camiasına ve ekmeklerini buradan kazanan bütün hocalarımıza yapılmış kabul ediyoruz. ve adı herkes tarafından malum kulübü şiddetle kınıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 23:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">