Kırmızı beyazlı yönetimden “TFF – PFDK hedef biz miyiz? “ açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 2 ay hak mahrumiyeti cezasına çarptırılan Nevşehir Belediyespor’da Kulüp Başkanı Esat Özaltın, karara isyan ederken haklarını sonuna kadar arayacaklarını söyledi.

Kırmızı beyazlı yönetimden “TFF – PFDK hedef biz miyiz? “ açıklaması

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Esat Özaltın, hangi suça karşılık ceza aldıklarını anlayamadıklarını belirterek, federasyonun hukuki temele sahip olmayan bir karara imza attığını savundu.

Alınan karar karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadığını ifade eden Özaltın ''Federasyonun bize yüklediği gerekçeleri hiçbir yere sığdıramadım. Biz, hangi suçu işledik ki 2 ay hak mahrumiyeti cezası aldık? Bir suç işlerseniz, bunun cezasını çekersiniz ve bunu hazmedersiniz. Burada hiçbir hukuki temeli olmayan bir ceza aldık. Bucaspor müsabakasında gelen TFF temsilcisi özellikle kasti ceza yazmak için elinden gelen her şeyi yaparak stada girmeme cezama 6 gün kala yeniden ve bilerek cezayı ikiye katlamak için elinden gelen her şeyi yaptı.”

Uygulanan cezanın Derincespor maçında soyunma odasına girildiği iddiasında bulunularak verilen bir ceza olduğunu kaydeden Özaltın, “Maçtan sonra bütün kulüp başkanları soyunma odasına giriyor ve takımlarını tebrik ediyor. Geriye dönüp baktığımızda kendi evimizde ya da deplasmanda oynadığımız her müsabakada TFF temsilcileri tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) sevk ediliyor ve ceza alıyoruz. Bize uygulanan bu çifte standart ile ilgili Tahkime başvuracağız ve hakkımızı arayacağız, ayrıca Bucaspor maçının TFF tarafından görevlendirilen temsilcisine de kulüp olarak dava açacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 17:44
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER