Mert Korkmaz’dan drone ile takip

Nevşehir Belediyespor Teknik Direktörü Mert Korkmaz, son teknoloji antrenman metotlarını kullanıyor.

Mert Korkmaz’dan drone ile takip

Nevşehir Belediyespor Teknik Direktörü Mert Korkmaz antrenmanlarda oyuncularını drone ile havadan takibe aldı.

Korkmaz, özellikle oyuncuların sahadaki dağılımı ve aldıkları pozisyonlarla ilgili olarak analizler yapıyor. Eldeki görüntüler yardımıyla futbolcuların eksiklerini görüp ve oyuncuların sahanın hangi bölümünde daha etkili olacağı tespitinde bulunuyor. Çizgi teknolojisi sayesinde de hangi oyuncunun nerede ve ne zaman olması gerektiği konusunda da raporlama yapan Mert Korkmaz, elde ettiği verileri oyuncularıyla paylaşarak bu yönde eksik kalan çalışmalar üzerinde duruyor.

Aantrenmanları hem havadan hem de karadan takip ettirip görüntüleri kayıt altına aldıran tecrübeli teknik adam, elde edilen görüntüleri daha sonra bilgiye dönüştürüyor. Ortaya çıkan veriler raporlanıyor ve teknik, taktik ve fiziksel bilgi olarak kullanılıyor.

Nevşehir Belediyespor’un Pazar günü saat 14.30’da deplasmanda karşılaşacağı Ofspor A.Ş maçı hazırlıklarını Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Kulüp Başkanı Esat Özaltın, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve Nevşehir Belediyespor Başkan Vekili İbrahim Yüzer, Belediye Başkan Yardımcısı Bektaş Demir, Nevşehir Belediyespor Başkan Yardımcısı Hamza Köybaşı ve Futbol Şube Sorumlusu Umut Araz izledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER