Nevşehir'in iki kulübü birleşti: Suvermez Kapadokyaspor

Kapadokya Göremespor ile Suvermez Kalespor kulüpleri "Suvermez Kapadokyaspor" adı altında birleşme kararı aldı.

Nevşehir'in iki kulübü birleşti: Suvermez Kapadokyaspor

Spor Toto Bölgesel Amatör Ligde (BAL) mücadele eden Kapadokya Göremespor ile Nevşehir 1.Amatör kümede mücadele eden Suvermez Kalespor kulüpleri "Suvermez Kapadokyaspor" adı altında birleşme kararı aldı.

Kapadokya Göremespor Kulüp Başkanı Hasan Hüseyin Çiner, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “İlimiz ve bölgemizi Spor Toto Bölgesel Amatör Ligde (BAL) temsil eden Kapadokya Göremespor takımı ile Nevşehir 1.Amatör kümede mücadele eden Suvermez Kalespor takımı olarak yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde birleşme kararı almış bulunuyoruz. Yeni isim bir kaç güne kadar netleşir ama şuan için ‘Suvermez Kapadokyaspor’ ismi üzerinde prensipte anlaşmış bulunuyoruz. Suvermez Kalespor Kulüp Başkanımız Fikret Tunca nezdinde her iki camiamız içinde hayırlı olsun." dedi.

Alınan bu karar gereği, Nevşehir'i 2020 – 2021 sezonunda Spor Toto Bölgesel Amatör Ligde (BAL) iki takımın birleşmesi sonucu yeni kurulan Suvermez Kapadokyaspor kulübü temsil edecek.

Öte yandan Suvermez Kalespor’un konuya ilişkin yaptığı yazılı basın açıklaması şu şekilde; ““Basın Açıklaması ; BAL Ligindeyiz !!!  Malumunuz yıllardır BAL Ligine yükselmek için çaba sarf ediyorduk. Ve Nitekim her sene Final ya da finallerde kaybediyorduk. Bu sezonda oluşan pandemi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonun almış olduğu karar ile kura sonucu kaybetmiştik. Ama ne olursa olsun bizler hiç yılmadan, bıkmadan sevdamızın peşinden koşmaya devam ettik ve yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda özlemini çektiğimiz Bölgesel Amatör Lige ''BAL'a yükselmiş bulunuyoruz. Camiamıza Hayırlı olmasını diliyoruz. Yolumuza Suvermez Kapadokyaspor olarak devam edeceğiz: Bizlere bu konuda Kapısını açan ve her konuda yardımcı Kapadokya Göremespor kulübüne ve temsilcilerine teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki hedefimiz ise ilk günkü heves ve istek ile Nevşehir’imizi En iyi şekilde temsil etmektir. Saygılarımızla.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER