Nevşehir Mobil Gençlik Merkezi çalışmalarına başladı

“Gençliğin Odak Noktası” adlı Nevşehir Mobil Gençlik Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı eski adıyla Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü yeni adıyla Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından Gençlik Projeleri Destek Programı tarafından 2018-II Genel Çağrı kapsamında destekleniyor.

Nevşehir Mobil Gençlik Merkezi çalışmalarına başladı

“Gençliğin Odak Noktası” adı verilen Nevşehir Mobil Gençlik Merkezi, Gençlik Merkezi faaliyetlerinden yaralanamayan kırsal kesimdeki gençlere ulaşabilmek amacıyla öncelikle içerisinde gençlik merkezi bulunmayan ilçelerde ve köylerinde; içerisinde gençlik merkezi bulunan ilçelerde ise tamamıyla köylerdeki gençlere hizmet verecek tam donanımlı bir araç.

Tamamıyla gönüllülerle yürüyen proje çerçevesinde araç içerisinde futbol, basketbol, voleybol, ok ve yay seti, dart, mangala, bahçe boy satranç, normal satranç, mini golf, boks standı, langırt, badminton ve matraktan oluşan setler vardır. 8 Ay sürecek olan proje 01.04.2019 ile 30.11.2019 tarihleri arasında yürütülecek olup hazırlık süreci ile birlikte 10 ay devam edecek.

Nevşehir Mobil Gençlik Merkezi İlk etapta her ilçeye 4 kez uğrayacak olup bu sayıyı ikiye katlamayı düşünüyoruz. Gitmediğin yer senin değildir anlayışıyla hareket ettiğimiz projede O bir gence ulaşıncaya dek projelerimiz devam edecek ve mobil araç yoluna devam edecek.

Projenin başlangıç tarihinden itibaren Mobil Gençlik Merkezinin uğrak noktaları şöyle oldu. Avanos Alaettin İlkokulu, Avanos Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Gülşehir Terlemez Ortaokulu,  Ürgüp Mazı Ortaokulu, Acıgöl Karapınar Ortaokulu, Derinkuyu Yazıhüyük Orta Okulu ve İlkokulu, Kozaklı Anadolu Lisesi, Hacıbektaş Ortaokulu ve Kozaklı Atatürk Ortaokulu oldu. Ve yine ayrıca sosyal sorumluluk projelerinin içerisinde de yer alan Nevşehir Mobil Gençlik Merkezi “Sosyal Medyadan, Sosyal Meydana” “Göçmen Çocuklar Şenliği” “ Hayvan Barınağı Ziyareti” ve “Rehabilitasyon Merkezi Ziyareti” nde de yerini aldı.

Bu vesileyle gönüllü olarak Mobil Gençlik Merkezi projesinde yer almak isteyen gönüllüler sizlerde köy okullarındaki çocuklara umut olabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">