Sporcu kafilesi 9 Kasım'da yola çıkacak

Kamp eğitim kros parkurunda yapılan 10 Kasım Atatürk'ü anma Türkiye kros şampiyonası il seçme müsabakalarında küçük, yıldız ve genç kız erkek kategorisinde ilk 5 arasına giren sporcular Nevşehir’i Türkiye şampiyonasında temsil edecek.

Sporcu kafilesi 9 Kasım'da yola çıkacak

Kafile 9 Kasım günü Nevşehir’den hareket edecek 10 Kasım sabahı saat 9.05’te yapılacak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anma töreninden sonra ise Türkiye şampiyonasında yarışacak.

Toplamda 28 sporcu, 3 antrenör ile müsabakaya katılan kafile geçmiş yıllarda üst üste şampiyonluk yaşattı. Kafilede yer alan sporcular okullarına ve kulüplerine yapmış oldukları manevi destekten dolayı teşekkür etti. 

Ayrıca 2021 2022 sezonunda yapılacak olan EYOF (Avrupa Yıldızlar Şampiyonası) için hazırlıklara başlayan sporcular 800, 1500 ve 2000 engel branşlarında Avrupa'da madalya almak için yoğun bir tempo içindeler.

Sporcular, Nevşehir Belediyesi Spor kulübü, Nevşehir Gençlik Merkezi Spor Kulübü ve Nevşehir Gençlik Spor Kulübü lisanslı sporcuları olup tek bir yumruk şeklinde ilimizi temsil etmekte.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER