KÜSİP kişi ve kurumları ortak portalda topluyor

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Portalı (KÜSİP) kişi ve kurumları ortak bir protalda buluşturarak çalışmalarına devam edecek.

KÜSİP kişi ve kurumları ortak portalda topluyor

 

Konuyla ilgili Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Nevşehir İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca; kamu, üniversite ve sanayi kuruluşları, girişimciler, yatırımcılar arasında ortak işbirliği ve etkileşiminin sağlanacağı sanal bir platform hazırlanarak hizmete sunulmuş olup, bu portal ile paydaşların tek bir nokta üzerinden, Ar-Ge fonlarına, araştırmacılara, yatırımcılara ve bilgi kaynaklarına kolay ve hızlı erişiminin sağlanması amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda; portal´a üye olan tüm kişi ve kuruluşların profilleri ve ilgi alanlarına göre sisteme eklenecek olup, portal kullanıcılarının proje çağrıları, haberler, duyurular, işbirliği talepleri ve etkinliklerden haberdar olması öngörülmektedir.

KÜSİP´i kullanmak için ücretsiz üye olmak yeterlidir. Portal kullanıcılarının güvenli bir ortamda bilgilerini saklayabilmesi ve erişim güvenliği için ilk kayıt işlemi internet üzerinden e-devlet kapısından e-imza, mobil imza veya T.C. kimlik kartı bilgileri ile giriş yapıldıktan sonra tamamlanmaktadır. İlk kayıt işlemini yapan kullanıcılar, kendi kullanıcı adı ve oluşturdukları parola ile sisteme girerek işlem yapabilmektedir.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca hizmete sunulan KÜSİP, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Portalı´nın tüm paydaşlarca sahiplenilerek, ülkemiz bilim ve teknoloji alanlarındaki gelişim çabalarında girişimcilere, sanayicilere, üniversitelere ve diğer tüm kurumlara katkı sağlamasını dileriz.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER