NTSO´DAN TEHLİKELİ MADDE FAALİYET BELGESİ UYARISI

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından yapılan açıklamada Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğünden alınan bir yazıda, Tehlikeli Eşyaların Demiryolu ile Taşınmasına İlişkin Yönetmelik paralelinde hazırlanan Tehlikeli Maddelerin Demiryolu ile Taşınması Hakkında Yönetmeliğin Resmi Gazete´de yayınlanarak 01/01 2016 tarihinde yürürlülüğe girdiği belirtildi.

NTSO´DAN TEHLİKELİ MADDE FAALİYET BELGESİ UYARISI

Açıklamada, “Söz konusu Yönetmeliğin yetki belgesi alma zorunluluğu ve bu yönetmelik ve RID kapsamına giren tehlikeli maddelerin demiryolu ile taşınması alanında faaliyet gösteren; dolduran, paketleyen, yükleyen, taşımacı/demiryolu tren işletmecisi ve demiryolu altyapı işletmecisi bu faaliyet alanlarından biri veya birden fazlası için faaliyette bulunanların Bakanlığa başvurarak Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi almaları zorunludur.

Faaliyet belgesinin düzenlenmesine ilişkin hususlar Bakanlıkça belirlenir hükmüne vurgu yapılmıştır. Ayrıca, bu kapsamda söz konusu Genel Müdürlükçe hazırlanan “Demiryolu taşımalarında tehlikeli madde faaliyet belgesi düzenlenmesine ilişkin usul ve esaslar hakkında yönerge bakanlık oluruyla onaylanmıştır.

Bahsi geçen yönergeye tehlikeli mal ve kombine taşımacılık düzenleme genel müdürlüğü internet sitesindeki (www.tmkt.gov.tr) Mevzuatlar/ Yönergeler bölümünden ulaşılabilecektir” denildi.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER