Kapadokya'da yılbaşı hareketliliği

2019 yılına Kapadokya girmek isteyen yerli ve yabancı turistler, bölgedeki tarihi ve turistik merkezleri gezerek programlarına başladı.

Kapadokya'da yılbaşı hareketliliği

Yılbaşı hareketliliğinin yaşandığı Kapadokya’da otellerde doluluk oranı yüzde 100’e ulaşırken, turistik alanlarda da yoğunluk yaşanıyor.

Yeni yılı bölgedeki tarihi ve turistik merkezlerde karşılamak isteyen turistler, gün boyu karla kaplı vadilerde at ve ATV turlarına katıldı, sıcak hava balonlarıyla peribacalarını kuş bakışı izleme imkanı buldu.

Yeni yılı karşılamak için Kapadokya'yı tercih eden turistler, sıcak hava balonlarının yanı sıra, peribacaları arasında sabahın erken saatlerinden itibaren at ve ATV turlarına katılarak, karla kaplı vadilerde gezinti yaptı.

İstanbul’dan gelerek sıcak hava balon turuna katılan Ayça Zorlu, Kapadokya’ya kış aylarında ilk kez geldiğini, yeni yılı eşsiz bir turizm cennetinde karşılayacak olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Zorlu, “Burası çok müthiş özellik ve güzellikte bir yer. En çok Göreme’ye hayran kaldım. Her yerde farklı bir aktivite var. Manzarası harika, iyi ki gelmişim diyorum.” diye konuştu.

Çinli turist Shoun Kaoua ise bir haftadır Türkiye’nin farklı köşelerini gezdiğini, bugün ise Kapadokya’ya geldiğini belirtti.

Kaoua, bol bol fotoğraf çektiğini, ülkesine döndüğünde yakınlarına göstermek için heyecanlandığını aktardı.

MHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER