TURİZMDE ÇİNLİLERİ DE KAYBEDEBİLİRİZ

Turizmciler yaşananlardan olumsuz etkilendiklerini belirtirlerken yetkili makamların bir an önce devreye girmeleri gerektiğini ifade ediyorlar. Çinli turistlerin rezervasyon iptallerinden en fazla Kapadokya etkileniyor.

TURİZMDE ÇİNLİLERİ DE KAYBEDEBİLİRİZ

Krizdeki Rusya´dan gelen turistin azalmasının yanı sıra ramazanın yaz ayına gelmesi, seçim ve sınav dönemlerinin yaza sarkması nedeniyle sıkıntı yaşayan turizm sektörü bir darbe de Çin´den almak üzere. Türkiye´nin son 3 yıldır gelen turist sayısını en fazla artırdığı ülkelerden birisi olarak öne çıkan Çin´de yapılan seyahat uyarısıyla münferit iptallerin ardından grup iptalleri de yaşanmaya başlanıldı.

İptaller Çinlilerin yoğun olarak katıldığı kültür noktaları olarak Kapadokya ve Pamukkale´de yaşanıyor. 2014´te bir önceki yıla göre yüzde 43 artışla 200 bin turistin geldiği Türkiye´de birkaç yıl içinde 1 milyon turiste ulaşılması hedefleniyordu. Turizmciler yaşananlardan olumsuz etkilendiklerini belirtirlerken yetkili makamların bir an önce devreye girmeleri gerektiğini ifade ediyorlar.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER