AVUKAT AHMET ULUCAN´DA BERAT KANDİLİ KUTLANDI

Kapadokya Muşkara Haber Gazetesi köşe yazarlarından Ali İhsan Tosun´dan edinilen bilgilere göre İldem Ahmet Ulucan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde; Kayseri İl Müftülüğü Vaizesi Dr. Halide Yenen tarafından verilen konferans ile Berat Kandili kutlandı.

AVUKAT AHMET ULUCAN´DA BERAT KANDİLİ KUTLANDI

İmam hatip öğrencilerinin bu geceyi nasıl ifâ etmeleri konusunda bilgi verilirken bu gecenin ‘günahlardan arınma gecesi´ olduğunu vurgulayan Vaize Halide Yenen konuyla ilgili şunları söyledi: 

“Berat Gecesi, Şaban ayının ortasındaki gecedir. Bu gece, Rahmet Gecesi olarak da nitelendirilir. İlahi bir sesin, gün doğana dek dünya semalarında yankılanacağı bir gecedir. Hz Peygamber (SAV) şöyle buyuruyor: ‘Şaban´ın ortasında gece ibadet ediniz, gündüz oruç tutunuz.

Allah o gece güneşin batmasıyla Dünya semasında tecelli eder ve fecir doğana kadar ‘yok mu benden af isteyen onu affedeyim; yok mu benden rızık isteyen ona rızık vereyim; yok mu bir musibete uğrayan ona afiyet vereyim, yok mu şöyle yok mu böyle…´ der.

“Bu gece arınma, tazelenme, ruhunuzu zenginleştirme, iyileştirme gecesidir. Sorumluluklarımızı hatırlama, kendimizi hesaba çekme gecesidir. Gönül yapma gecesidir.” Konferans; İmam Hatipli öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. Haber Kaynak: Ali İhsan Tosun

 

/images/haberler/resimler/2018-5/2/1254423503991.jpg

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93