Eğitim-İş Genel Başkanı Yıldırım’dan NGC Başkanı Ekici’ye ziyaret

Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, artan faiz nedeniyle çalışanlara enflasyon farkının ödenmesi gerektiğini kaydetti.

Eğitim-İş Genel Başkanı Yıldırım’dan NGC Başkanı Ekici’ye ziyaret

Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, beraberinde Eğitim İş Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir ve yönetim kurulu üyesi Cengiz Yurt ile birlikte Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Sekreteri ve Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici’yi ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Yıldırım, devleti yönetenlerin dolardan kaynaklı artan faiz nedeniyle enflasyon farkını geciktirmeden ödemesi gerektiğini belirtti.

Yetkililerin yanlış bir öngörüsü olduğunu aktaran Yıldırım, “Devleti yönetenler sürekli insanları mağdur ederse insanların devlete olan güveni sarsılabilir.” dedi.

Nevşehir ziyareti hakkında da bilgi veren Yıldırım, “Türkiye genelinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üyelerimizin haklarını bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her platformda savunmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda şubelerimizin ve üyelerimizin ne tür sıkıntıları olduğunu görmek, onları dinlemek ve çözüm üretmek için çabalıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten ötürü Yıldırım ve beraberindekilere teşekkür eden Ekici, sendikacılığın önemli olduğunu söyledi.

Üyelerinin hakkını savunmak kadar doğal bir şeyin olmadığını aktaran Ekici, Eğitim-İş Genel Başkanı Yıldırım’a çalışmalarında başarılar diledi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER