Gizligider İsviçre´de FETÖ´yü anlattı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, İsviçre´nin Cenevre kentinde gerçekleştirilen Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 135. Genel Kuruluna katıldı.

Gizligider İsviçre´de FETÖ´yü anlattı

 

23 Ekim Pazar günü başlayan ve 28 Ekim Cuma günü sonra erecek programa katılan Gizligider, PAB Türk Grubu üyesi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisini temsilen ülkemizin yaşadığı terör saldırılarını ve 15 Temmuz darbe girişimini üye ülkelerin katılımcılarına anlattı.

TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile birlikte katıldığı oturumda 42 üye ülke genel sekreterine sunum yapan Gizligider,  dünya ülkelerine yaşadığımız darbe girişimini anlatarak FETÖ´nün kendi ülkelerindeki yapılanmalarını masum görmemeleri için katılımcı milletvekili ve genel sekreterlerini uyardı.

Türkiye´de bu yapının kuzu postuna bürünmüş bir kurt gibi demokrasiye ve milletin geleceğine kast ettiğini anlatan Gizligider, ‘15 Temmuz ve sonrasında yaşadıklarımızı anlattığımızda birçok milletvekili duygulandı ve milletimizin darbe girişimine karşı gösterdiği dik duruşa hayranlıklarını ifade ederek ülkemize, meclisimize ve sayın Cumhurbaşkanımıza desteklerini bildirdiler´ diye konuştu.

Halen devam eden Genel Kurulda PAB Türk Grubu olarak Birleşmiş Milletler ve NATO temsilcileri ile gerçekleştirdikleri toplantılarda ve açtıkları stantlarda yaşanan darbe girişimini, ülkemize karşı terör tehditlerini ve Suriye ve Musul´da yaşananları tüm dünyaya anlattıklarını ifade eden Gizligider, Parlamentolar Arası Birlik Başkanlık seçimi için oy kullanacaklarını ve 28 Ekim Cuma günü programın sona ermesiyle ülkemize döneceğini belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER