GTİ?NİN BAŞARISI DÜNYA`YA ÖRNEK GÖSTERİLİYOR

GTİ?NİN BAŞARISI DÜNYA`YA ÖRNEK GÖSTERİLİYOR
Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada GTİ?nin başarılı bir yılı geride bıraktığını belirterek, yapılan gümrük kapısı modernizasyonlarının Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyaya örnek gösterildiğini söyledi.

GTİ olarak dünyada bir ilki başardıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, gümrük kapılarının modernizasyonunu yap-işlet-devret modeliyle yapan ilk ülkenin Türkiye olduğunu bildirdi.

TOBB Başkanı, 7 yıl önce gümrük kapılarının halini görenlerin bugün tanıyamadıklarını belirtirken, ?Sizlerle beraber ülkemize dünyanın en güzel gümrük kapılarını kazandırdık? diye konuştu.

GTİ?nin esas amacını; ihracatçının, gümrük kapılarında yaşadığı sıkıntıları giderip daha güzel ve modern şartlarda gümrük şartlarına sahip olabilmesi diye açıklayan Hisarcıklıoğlu önümüzdeki dönemde gerçekleştirecekleri projelere ilişkin de bilgiler verdi.

GTİ Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız da şirketin çalışmaları hakkında hissedarları bilgilendirirken, alt yapı yatırımlarına devam ettiklerini ve yeni projelerle daha çok çalışacaklarını anlattı. Haber: Ali ÇAMUR

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93