TGF Başkanlar Konseyi, Bursa'da toplanıyor

ASGD Uluslararası 2. Spor ve Turizm Zirvesi Bursa Gürsu’da yapılacak. TGF 58. Başkanlar Konseyi'nin yapılacağı toplantıda, medyanın sorunları da ele alınacak.

TGF Başkanlar Konseyi, Bursa'da toplanıyor

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği'nin bu yıl ikincisini düzenlediği “Uluslararası Spor ve Turizm Zervesi Kampı” Bursa'nın Gürsu İlçesi'nde Ericek Göleti’ndeki  Adrenalin Park Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.

Büyük organizasyon aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) 58. Başkanlar Konseyi Toplantısı’na da ev sahipliği yapacak.

Türkiye’nin dört bir köşesinden gelecek cemiyet başkanları ve basın mensuplarının katılacağı toplantıda medyanın sorunları değerlendirilirken, gezi inceleme, gözlem, yorum ve haberlerle bölgenin tanıtımına katkı sağlanacak.

Çeşitli ülkelerden ve Türkiye'nin çeşitli illerinden toplam 110 medya mensubu ve sporcunun katılacağı kamp 4 gün 3 gece sürecek.

18 Mayıs 2019 Cumartesi günü başlayacak olan kamp, 21 Mayıs 2019 Salı Günü son bulacak.

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği’nin geleneksel hale getirdiği projeye bu yıl  Gürsu Belediyesi’nin ev sahipliği yapıyor. Anlamlı organizasyona aynı zamanda Bursa Ticaret Borsası da destek veriyor.

19 Mayıs 2019 Pazar Günü “SPOR EKONOMİSİ” , “SPOR TURİZMİ” ve “ATATÜRK, GENÇLİK VE SPOR” konularının ele alınacağı panellerin gerçekleştirileceği kampta üç gün boyunca sportif aktiviteler ve eğlenceli yarışmalar da yapılacak.

Sabah, öğle, akşam jimnastiği, ATV safari turları, kano ve airboat turları, su bisikleti gezileri, zipline atlayışları, simurg nefes tekniği uygulaması, tırmanma duvarı, çeşitli yarışmalar, doğa yürüyüşü, kamp ateşi, Anadolu ezgi gecesi etkinliklerinin gerçekleştirileceği kamp programında tam anlamıyla bir doğa turizmi atmosferi yaşanacak.

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Genel Başkanı İbrahim Erdoğan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “ASGD olarak sosyal sorumluluk projelerine ağırlık veren bir özelliğimiz var ve bunu uluslararası nitelik taşıyan bir proje ile bir kez daha hayata geçirmenin heyecanını yaşıyoruz. Yoğun ilgi gören organizasyonumuza yurtiçi ve yurtdışından iştirak edecek olan gazeteci meslektaşlarımız, sporcular ve gençler, öyle sanıyoruz ki yaşanmışlıkları arasına çok güzel anıları katacaklar. Adrenalin Park’taki etkinliklerimiz, onları günlük hayatın ve iş yaşamının yıpratıcı stresinden arındıracak ve bol oksijenli ortamda enerji depolamalarını sağlayacak.  Projemize ev sahipliği yaparak  hayata geçmesini  sağlayan başta Gürsu Belediyesi Başkanımız Mustafa Işık olmak üzere, katkı sağlayan kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca da basın çalışanlarının ilk kez bir kamp ortamında bir araya geleceğini ve geleneksel TGF Basın Konseyi toplantısının da ilk defa doğanın tam da ortasında gerçekleştirileceğini vurguladı. Karaca, “Gazetecilik gerçekten çileli ve yorucu bir meslek. Arkadaşlarımızın bu etkinlik dolayısıyla yorgunluk atıp eğleceli bir ortamı paylaşacakları için de mutluyuz. Aynı zamanda basının sorunları ile çözüm yollarını da görüşüp fikir alışverişinde bulunacağız” şeklinde konuştu.

Projenin Koordinatörü ASGD Genel Başkan Yardımcısı da Ömer Aydoğdu da, “Derneğimiz bir ilki daha gerçekleştirerek, çok önemli bir uluslar arası etkinliği bir kamp ortamında gerçekleştiriyor. Amacımız ve hedefimiz bu projemizi ülkemizin tüm güzelliklerini tanıtmak amacıyla, diğer illerimizde de hayata geçirmektir. Bunu da başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER