TGF, Kovid-19 artışına dikkat çekti

TGF Genel Başkanı Karaca: Tüm programları iptal ettik, diğer kurumlar da etmeli

TGF, Kovid-19 artışına dikkat çekti

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Bakanı Yılmaz Karaca, tüm Türkiye’de artışa geçen Kovid-19 vakalarına dikkat çekerek, tedbir uyarısında bulundu.

Koronavirüs nedeniyle yönetim kurulu toplantısını interaktif ortamda gerçekleştiren TGF, tüm Türkiye’nin gündemindeki Kovid-19 ve Anadolu medyasının içinde bulunduğu sorunları ele aldı.

Kovid-19 için önlem şart

Toplantıda bir açıklama yapan TGF Genel Başkanı Karaca, “Tüm Türkiye genelinde Kovid-19 vakalarında önemli bir artış var. Bazı illerde bu artış daha fazla. Meslektaşlarımızdan da hastalığa yakalananlar oldu, bazıları iyileşti bazıları da tedavi görüyor. Tüm arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Daha önceki tedbirlere bu dönemde uyulmadığını üzülerek görüyoruz. Bu tehlikenin daha fazla artmaması için daha ciddi tedbirler alınmalı. Sağlığımız her şeyden önemlidir” diye konuştu.

TGF olarak programları iptal ettik

Başkan Karaca, Kovid-19’un artış göstermesi nedeniyle yapmayı planladıkları etkinlik ve toplantıları iptal ettiklerini belirterek, “Çorum ve İstanbul’daki Başkanlar Konseyi ile bazı illerde yapmayı planladığımız programları iptal ettik. Diğer kurum, kuruluşların da aynı davranışı sergilemelerini bekliyoruz. Meslektaşlarımızdan da görevlerini yaparken daha dikkatli olmalarını ve tedbir almalarını istiyoruz” dedi.

Basın çalışanları mağdur

Karaca, koronavirüs sürecinde basın kuruluşlarına sağlanan kısa çalışma ödeneğinde basın çalışanlarının 600 lira eksik maaş aldıklarına dikkat çekerek, “Bu büyük bir mağduriyet yaratmaktadır. Bu mağduriyetin devlet tarafından karşılanmasını istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER