Yılmaz Karaca güven tazeledi

Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı'nın olağan genel kurulu Zonguldak'ta gerçekleştirildi. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Yılmaz Karaca güven tazeledi.

Yılmaz Karaca güven tazeledi

Tek liste ile yapılan Gazeteciler  Cemiyetleri Basın Vakfı kongrede yönetim kuruluna, Yılmaz Karaca, Cafer Esendemir, Bayram  Ekici, Derya Akbıyık, Semra Şener, Levent Altun, Mehmet Işık, Şahin Özer, İlker Ülker, Kemal soylu, Avni Gelendost, Denetleme Kurulu üyeliklerine ise Ahmet Abdullahoğlu, Cemal İncesoyluer ve Bülent özyazıcı seçildi.

"Tesisleşmeye önem vereceğiz"

Divan başkanlığını Erdoğan Kahya, Divan üyeliklerini Levent Altun ve İlker Ülker’in yaptığı genel kurulda konuşan Basın Vakfı Başkanı Yılmaz Karaca, Türkiye'de Anadolu basınının durumunun çok kötü olduğunu belirterek, Türkiye'de işsiz gazeteci sayısının arttığını söyledi.

Bu yıl 33. yılını kutlayan Basın Vakfı'nın Türkiye’de bulunan 125 civarında meslek örgütünün oluşturduğu bir vakıf olduğunu dile getiren Karaca, "Vakfımızın en büyük amaçlarından biri tüm basın çalışanlarının sosyal olaylarına destek olmaktır.  Tesisleşme konusunda çeşitli illerde çalışmalar yapıyoruz." dedi.

Kongrede Basın Vakfı Mutevelliler Kurulu üyeleri basının sorunları ile ilgili görüşlerini sundu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2020, 16:57
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER