Avanos Meslek Yüksekokulu Öğretim Elemanları 'AART Uluslararası Sanat Sempozyumu’na katıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Avanos Meslek Yüksekokulu (MYO) Öğretim Elemanları, 15-16 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşen, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi-AART Uluslararası Sanat Sempozyumu’na sözlü bildiri sunumu ile katıldılar.

Avanos Meslek Yüksekokulu Öğretim Elemanları 'AART Uluslararası Sanat Sempozyumu’na katıldı

Çevrim içi gerçekleştirilen ve disiplinlerarası çok yönlü bir yaklaşımla farklı alanlardaki akademisyen, sanatçı, tasarımcı, ilgili sektörden paydaşlar ve öğrencileri bir araya getiren Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi-AART Uluslararası Sanat Sempozyumu’nda bilimsel ve sanatsal bir tartışma ortamı oluşturarak sanat, sanat eğitimine bakış ve sorunlar ele alındı. Sempozyum kapsamında ayrıca çevrim içi karma sergi de düzenlendi.

Doç. Dr. Betül Aytepe Serinsu ve Öğr. Gör. Bahadır Cem Erdem, birlikte hazırladıkları Avanos’ta Bulunan Yüksek Dereceli Odun Yakıtlı Seramik Fırınlar “Avanos Fırınlarına Prometheus’un Çağrısı” başlıklı sözlü bildirilerini sundular.  NEVÜ Avanos MYO Öğretim Elemanları sempozyumun, seramik alanında Türkiye’de önde gelen bölgelerden biri olan Avanos’un, Avanos Çömlekçiliğinin, Yüksek Dereceli Seramik Fırınların ve Üniversitemiz bünyesinde yapılan pişirim etkinliklerinin tanıtılması yönünde çok verimli geçtiği değerlendirilmesinde bulundular.

Sempozyumun bildiri metinleri Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi web sayfasından takip edilebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER