“Avrupa Fırsatları Bilgilendirme Toplantısı” NEVÜ’de gerçekleştirildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ve Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Avrupa Fırsatları Bilgilendirme Toplantısı” NEVÜ ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

“Avrupa Fırsatları Bilgilendirme Toplantısı” NEVÜ’de gerçekleştirildi

Erasmus+ Programı'nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak ve potansiyel yararlanıcıları Erasmus+'tan yararlanmaya teşvik etmek  amacıyla NEVÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, NEVÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi Öğr. Gör. Makbule Talip Fişekçioğlu, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Koordinatörü Sevgi Yılmaz ile ARGE Birimi uzmanlarından Hakan Karaman, Ersan Uz, Mustafa Oğuzdemir, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Fişekçioğlu, Uluslararası İlişkiler Ofisi hakkında bilgi vererek NEVÜ öğrencilerinin faydalanabileceği olanaklara ve Erasmus+ Öğrenim Görme Hareketliliği ile Staj Hareketliliği faaliyetlerine değindi.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Hakan Karaman, Eurodesk Nevşehir Temas Noktası, Gençlik Programları ve Avrupa Dayanışma Programı ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

Öğrencilerin yoğun ilgisi ile gerçekleşen toplantı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER